“Progresīvie” pinas pretrunās marihuānas jautājumā

Periodiski Latvijā atgriežas diskusijas par marihuānas dekriminalizāciju, un šobrīd to atsākuši “Progresīvie”. Sajūsmu radīja fakts, ka ANO marihuānu pārvietoja no “sevišķi bīstamo narkotiku” vielu saraksta uz “bīstamo, medicīniski izmantojamo” vielu uzskaiti. Attiecīgi kreisie nolēma atsākt marihuānas dekriminalizācijas tēmu. Tomēr, skatoties no malas, varētu šķist, ka pēc viņu loģikas viss, kas nav “sevišķi bīstams”, bet “tikai bīstams”, ir visnotaļ atbalstāms un jādara cilvēkiem pieejams. Kamēr lielākā daļa Latvijas sabiedrības saprot, ka marihuāna ir ļaunums, tikmēr “Progresīvie” saka pretējo, turklāt viņu steigā izdomātie argumenti ir tik vāji, ka situācija atgādina trulu PR kampaņu konkrēta elektorāta piesaistei, kas būtībā ir klaja ņirgāšanās par cilvēkiem. Kas tad ir “Progresīvo” argumenti, un kāda ir patiesība?

1.Kreisie nemitīgi atsaucas uz citu valstu pieredzi, kurās marihuāna ir ne tikai dekriminalizēta, bet pat legalizēta. Viņi mudina sekot šim piemēram. Tas šķiet dīvaini, jo no citu kļūdām ir jāmācās, nevis tās jāatkārto. Tas, ka citas valstis ir dekriminalizējušas marihuānu, nav pamats to darīt arī Latvijā, jo tas nemaina faktu, ka marihuāna ir atkarību izraisoša narkotika, kas palielina risku uzsākt arī bīstamāku narkotiku lietošanu. Protams, ne visi, kas pamēģina marihuānu, kļūst par narkomāniem, bet neviens narkomāns nesāk ar kokaīnu vai heroīnu. Marihuāna ir tā, kas palielina risku kļūt par narkomānu, un tas ir pamatiemesls, kādēļ tā nav legāla. To norāda arī atsevišķi Twitter lietotāji.

Tvīts pret marihuānu

Otrs būtisks iemesls – marihuānas lietošana ir saistīta ar šizofrēnijas un psihožu skaita pieaugumu, kā to apliecina 15 gadu garumā veikts pētījums Zviedrijā.

2.“Progresīvo” retorikā ir acīmredzamas pretrunas par marihuānas ietekmi uz cilvēku. No vienas puses, kreisie apgalvo, ka marihuāna nav kaitīga un tās lietošana izraisa tikai labsajūtu – gluži kā baudīt savu iecienītāko ēdienu vai dzērienu, un par to taču nedrīkst sodīt. Bet, no otras puses, viņi uzstāj, ka marihuānas lietošana ir atkarība, un viņi vēlas, lai atkarīgie netiktu par to sodīti, bet gan nodrošināti ar atbilstošu medicīnisko aprūpi. Tātad pašu “Progresīvo” starpā nav vienprātības par to, vai tā tiešām ir atkarība.

Pro tvītspro tvīts

Bet tas lieliski pierāda viņu divkosību un “rūpes par cilvēkiem”… rūpes, kas var izpausties atkarīgo skaita pieaugumā un izpostītās dzīvēs.

Noskatoties “Progresīvo” reklāmas video, kurā runā arī marihuānas lietotāji, rodas arī jautājums, cik ētiski un pareizi ir izmantot atkarīgos narkotikas dekriminalizācijas popularizēšanai, pēc tam vēl piebilstot, ka īstenībā vajadzētu iet “soli tālāk”.

3. Turpinot par kreiso “rūpēm”.

Tvīts pret marihuānu

Ko lai vēl piebilst – te ir reālā dzīve pret demagoģiju, kurā neredz “zinātnē balstītos argumentus”, bet gan racionalizēšanu un manipulatīvu dažādu atkarību pretnostatīšanu, it kā slikts attaisno sliktāku.

Edvarts Krusts

Dalies:
Facebook
Twitter
WhatsApp

Apej cenzūru!

Neesi atkarīgs no sociālo tīklu starpniecības – saņem “Austošās Saules” ziņu apkārtrakstu savā e-pastā.