Vadītā revolūcija. Latvijas jaunie kreisie.

Latvijas jauno kreiso aktīvisti sevī apvieno spēju kritizēt PSRS komunismu kā atpakaļrāpulīgu “neīsto” sociālismu un vienlaikus nekritiski pieņemt citas kreisuma formas, ja vien tās izskatās rietumnieciskas un “progresīvas”.

Tā, piemēram, zināmākā Latvijas LGBT organizācija “Mozaīka” savos kritizē padomju mantojumu attiecībā pret LGBT cilvēkiem, bet šo kritiku pauž pasākumā, kas ir organizēts sadarbībā ar “Rozas Luksemburgas fondu” – Vācijas komunistu kustības mantinieku un pro-putiniskās “Kreiso” partijas domnīcu.

Cilvēks konferencē

“Mozaīka” priekšsēdētāja Kristīne Garina ir darbiniece “Interpride” organizācijā, kas ir starptautiska t.s. “praidu” organizētāju apvienība. “Interpride” organizācija savā Facebook noformējumā izmanto komunistu sažņaugtās dūres simbolu, tikai pārkrāsotu varavīksnes krāsās.

varavīksnes komunisti

“Mozaīka” amatpersona ir arī Kaspars Zālītis – LGBT lobija organizācijas “Dzīvesbiedri” vadītājs un sabiedrisko attiecību aģentūras “Deep White” konsultants. Kā ziņo NRA, šai aģentūrai ir ciešas attiecības ar Attīstībai/Par un arī neslikti pasūtījumi no valsts iestādēm. “Mozaīkas” bijusī valdes locekle Evita Goša, kas ir bēdīgi slavenās Satversmes tiesas lietas par tēva pabalstu mātes partnerei lietas pieteicēja, ir arī Kustības “Par!” valdes locekle. Cita “Mozaīka” aktīviste Marika Kacare ir arī jaunatnes organizācijas “Protests” dalībniece. “Protests” ir galvenie BLM/Antifa kustības atbalstītāji Latvijā, organizācijas aktīvisti arī izplata melus par to, ka “Antifa” nav organizācija, bet gan vienkārši “antifašistiska rīcība”.

antifa tvīts

“Protests” arī atkārto no ASV kreiso radikāļu vides aizgūtus saukļus par koloniālismu, “baltā privilēģiju” un “kultūras piesavināšanos”, nesaprotot vietējo Latvijas kontekstu – vairums latviešu ar savu “baltā privilēģiju” vēl pirms diviem gadsimtiem bija faktiskā verdzībā jeb dzimtbūšanā. “Kultūras piesavināšānās” ir viena no ASV kreiso dīvainākajām idejām, kas faktiski paredz atjaunot segregāciju, jo baltajiem amerikāņiem neesot tiesību pārņemt jebko no svešām kultūrām (vienlaikus “antirasisma” treneri iesaka baltajiem būt “mazāk baltiem”). Tas laikam nozīmē, ka ir jāatsakās arī no rokmūzikas, kas ir radusies blūza ietekmē. Bet ko darīt eiropiešiem, kuru kultūru ir “piesavinājusies” visa pasaule? Aizliegt pārējai pasaulei braukt ar automašīnām, lidmašīnām un izmantot moderno medicīnu? Domāju, ka redzat problēmu šajā savādajā “kultūras tīrības” uzstādījumā. Bet, ja Latvijā ir bijusi koloniālisma problēma, tad runa var būt tikai par PSRS veikto Latvijas kolonizāciju un rusifikāciju, bet tie ir procesi, kurus Latvijas kreisie tiecas leģitimizēt, nevis kritizē.

“Protests” savas Facebook lapas noformējumā izmanto Vācijas komunistiskās partijas dibinātājas Rozas Luksemburgas citātu.

Roza Luksemburga citāts

“Protests” ir daļa no savstarpēji saistītu kreiso organizāciju tīkla. “Protests” aktīvistes Justīne Panteļējeva un Selma Levrence ir arī “Progresīvo” partijas aktīvistes (Panteļējeva no “Progresīvajiem” ir ievēlēta Rīgas domē). “Progresīvo” priekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa ir bijusī “Saskaņas” jaunatnes organizācijas vadītāja un deputāta Alekseja Holostova palīdze (šis deputāts 2013. gadā attīstīja ekociematu tīklu un nosauca tos par “Putinku” un “Medvedevku”). Ņenaševa esot vīlusies Saskaņas ideoloģiskajā kursā – cerējusi uz īstu sociāldemokrātiju. “Progresīvo” nostāja un prakse pilsonības un valodas jautājumā gan daudz neatpaliek no “Saskaņas” – viņi vēlas balsstiesības nepilsoņiem pašvaldību vēlēšanās un savos soctīklos regulāri komunicē krieviski. “Progresīvo” ģenerālsekretāre Lelde Vaivode ir biedrības “Intersekcionalitātes forums” valdes locekle – intersekcionālisms ir ASV kreiso vidē attīstīta teorija un prakse par dažādu “apspiesto” grupu sadarbību pret “apspiedējiem”. Acīmredzot, krievvalodīgo jautājumu var moderni ielikt intersekcionalitātes rāmī un turpināt piekopt to pašu kursu, ko Ždanoka un viņai līdzīgie dara jau 30 gadus.

Bijušais “Progresīvo” priekšsēdētājs Roberts Putnis kopā ar Attīstībai Par! deputāti Inesi Voiku ir biedrības Klubs “Māja” dibinātāji, kā arī ir darbojušies “Delna”. “Delna” darbojas arī “Progresīvo” biedre Jana Simanovska. Klubs “Māja” ir autori viebīgam video ar “Protests” Levrences dalību par to, ka latviešiem būtu jāpieņem nepieciešamība pēc krievu valodas darba tirgū un krievvalodīgo vēlme svinēt 9. maiju, kas tiek salīdzināts ar 11. un 18. novembri. “Mājas” aktīvists Klāvs Veseļuns ir arī “Protests” valdes loceklis.

“Progresīvo” biedre Rita Kubuliņa ir “Papardes zieds” projektu vadītāja un saistīta ar LAPAS (Latvijas Platforma Attīstības sadarbībai). LAPAS direktore Inese Vaivare ir arī Sorosa fonda atbalstītās Latvijas Pilsoniskās alianses (LPA) bijusī (pavisam nesen aizgājusi no amata) padomes priekšsēdētāja, kas apvieno lielu skaitu Latvijas nevalstisko organizāciju, tajā skaitā “Saskaņas” Pimenova “LAŠOR” (Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācija), kas cīnās par krievu valodas lomas saglabāšanu Latvijas izglītības sistēmā. Bijušais LAŠOR valdes loceklis Igors Vatoļins šobrīd ir Attīstībai Par! biedrs. LPA Biedru vidū ir arī Jura Pūces sievas, Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sekretariāta direktores Zaigas Pūces dibinātā biedrība “Ascendum”. Naudas plūsma, kas saistīta ar šīm organizācijām un politiķiem, ir temats, kas pārsniedz šī pētījuma uzdevumus, taču te vērts ir pieminēt SIF atbalstu krievvalodīgo viltus ziņu medijiem par Covid-19 krīzes naudu.

Latvijas kreisie, kuru vēsturiskās saknes ir meklējamas Sorosa fondā, ir kļuvuši par pašpietiekamu un pašatražojošu politisko spēku, kas ir sazarojies dažādās nevalstiskajās organizācijās un ieguvis ietekmi valsts struktūrās. Kaut arī šie paši spēki par “putinismu” sauc visu to, kas neatbilst viņu nostādnēm, redzams, ka pastāv sadarbība ar Kremlim draudzīgām organizācijām un Rietumu marksistiem. Pagaidām Latvijas BLM atbalstītāji Brīvības pieminekli izmanto kā fonu saviem protestiem, nevis to apgāna, kā to dara viņu idejiskie biedri Eiropā un ASV. Arī fiziski uzbrukumi un vajāšana pret oponentiem nav novērota. Tas ir valsts drošības iestāžu uzdevums – kontrolēt, ka Rietumu jauno komunistu organizāciju vardarbīgais raksturs netiek pārnests uz Latviju un lai anarho-komunistu grupējumu tīkls Antifa no “tikai idejas” nekļūst par organizāciju arī Latvijā. Pagaidām bīstamāks ir Latvijas kreiso naivums attiecībā uz Krievijas “tautiešu” politiku Latvijā, izteikumi pret valsts aizsardzības mācību un LGBT lobijs, kas konservatīvos padara uzņēmīgus pret Krievijas melu propagandu.

Raivis Zeltīts

Dalies:
Facebook
Twitter
WhatsApp

Apej cenzūru!

Neesi atkarīgs no sociālo tīklu starpniecības – saņem “Austošās Saules” ziņu apkārtrakstu savā e-pastā.