Viens mēnesis “klaunu pasaulē”

Lai arī ik pa laikam arī Latvijā starp piesardzīgu “gatavināšanas” retoriku dzird agresīvas neomarksisma izpausmes, tomēr kopumā Latvijas sabiedrībā šīs tendences ir svešas. Bet to, kas mūs var sagaidīt, varam prognozēt pēc novērojumiem citur Rietumu sabiedrībā. Šeit aprakstītais ir noticis tikai pēdējo divu nedēļu laikā un ir vien  aisberga virsotne tam, kas notiek, kad sabiedrībai būtiskas institūcijas pārņem jaunie kreisie.

Kanādā noticis pavisam nomācošs atgadījums. Kādam vīrietim draud cietumsods līdz pat 5 gadiem par to, ka viņš iebilst pret savas meitas dzimuma maiņas operāciju, nemaz nerunājot par to, ka viņa meitai ir tikai 13 gadi (!) [1]. Šis tēvs saucis savu meitu par meitu, kur tiesa saskata pārkāpumu, jo viņš esot saucis viņu nepareizajā vietniekvārdā (pronoun). Ja Latvijā šādā vecumā bērni parasti vēl iet kopā spēlēties pagalmā, tad daudzviet Rietumos “dženderisma” ideoloģijas rezultātā par “jauno normālo” ir kļuvušas bērnu dzimummaiņu operācijas. Šī paša laika perioda ietvaros kādam bērnam ASV kā vecāki reģistrēti trīs vīrieši[3]. Ģimene ir “sociālā realitāte”, kā teiktu mūsu Satversmes tiesas tiesneši. Tikmēr Oksfordas universitātes mūzikas profesori apgalvo, ka mācīt notis vai iepazīstināt bērnus ar Baha, Mocarta mūziku ir rasistiski, jo tas pārāk daudz koncentrējas uz “balto eiropiešu vēsturi”[4]. Savukārt Londonas mēra māju arhitektūras padomnieks uzskata, ka klasiskā arhitektūra ir rasistiska, jo atgādina “apspiestības laikus”[5]. Absurdi, ne?

Situācija ir vēl dramatiskāka, ja runājam par tā saucamo “Black Lives Matter” (BLM) kustību ASV kontekstā. Daudzi amerikāņi uzskata, ka BLM ir absurda organizācija, jo izceļ konkrēti vienu rasi, kas daudziem pats par sevi šķiet solis atpakaļ. Šo amerikāņu sabiedrības daļā ir izplatīts sauklis “All lives matter”. Šis sauklis burtiski nozīmē, ka visām dzīvībām ir vienāda nozīme. Kas gan varētu būt vainas šim sauklim? Nav jāmeklē tālu, jo Vienotības jaunatnes organizācijas valdes locekle pirms pāris mēnešiem apgalvoja, ka šis sauklis ir nepārprotami rasistisks, ko var redzēt ekrānšāviņā no Twitter zemāk.

twitter ekrānšāviņš

Cilvēks no malas ilgi brīnīsies, kur sauklī “visām dzīvībām ir nozīme” var atrast rasismu. Redzams, ka vietējie aktīvisti cenšas neatpalikt radošuma augļos no saviem ārzemju biedriem. Šajā kontekstā situāciju traģikomisku padara vēl kāds nesens ASV Oklendas mēra paziņojums, ka visām trūcīgo ģimenēm tiks izmaksāti 500 dolāri. Izklausās labi, ne? Līdz brīdim, kad noskaidrojat, ka šie pabalsti attieksies tikai uz visām ģimenēm, kuras nav baltas. Jūs izlasījāt pareizi – izmaksāt pabalstus atlasītu rasu cilvēkiem vai lietot saukli “melno dzīvībām ir nozīme” ir pilnīgi pieļaujami pat ASV štatu institūciju līmenī. Bet lietot saukli “visām dzīvībām ir nozīme”, atbalstīt klasisko arhitektūru vai mācīt bērniem Bahu, Mocartu ir rasisms. Tā saucas “21. gadsimta domāšana”.

Šī kreiso ietekme institūcijās ir sekas nevērībai pret agrākiem lēmumiem. Tajā brīdī, kad kāds “Kopdzīves likumā” vai Stambulas konvencijā nesaskata draudus, tad tā jau ir naiva nevērība. Tas, kas padara šos likumprojektus par bīstamiem, ir varbūt ne tik ļoti šie likumprojekti paši par sevi, bet tas, ka tie ir daļa no kā lielāka[6]. Arī Kanādā vēl pirms desmit gadiem augstāk aprakstītās situācijas nemaz nebūtu notikušas. Tās notiek tagad tikai tāpēc, ka sabiedrība bija nevērīga tajā brīdī, kad bija laiks cīnīties par veselo saprātu un ģimenes vērtībām, kā arī neļaut neomarksistiem pārņemt sabiedriskās institūcijas. Mēs nevaram pieļaut, ka šādas situācijas nonāk līdz Latvijai, mums ir jāņem vērā šādu priekšvēstnešu signāli. Aicinu visus saskatīt kopainu un neuzķerties uz it kā nevainīgiem kreiso virzītajiem likumprojektiem un konvencijām Latvijā. Tie ir daļa no lielāka informatīvā kara, kura pretējā pusē ir nevis kāda reāla sabiedrības daļa vai problēma, bet gan prettautiska sistēma. Šajā gadījumā sliktākais, ko var darīt, ir atvainoties un piekāpties. Tā ir vājuma pazīme. Nav jābaidās lietas saukt īstajos vārdos un iestāties par latviskām vērtībām. Nav jābaidās savu meitu saukt par meitu vai mācīt bērniem Bahu, Mocartu.

Roberts Ozols

[1] https://nationalpost.com/news/b-c-father-arrested-held-in-jail-for-repeatedly-violating-court-orders-over-childs-gender-transition-therapy

[2] https://www.cbsnews.com/news/oakland-500-month-basic-income-residents/

[3] https://edition.cnn.com/2021/03/06/us/throuple-three-dads-and-baby-trnd/index.html

[4] https://www.breitbart.com/europe/2021/03/29/woke-oxford-music-profs-claim-western-sheet-music-complicity-white-supremacy-report/

[5] https://www.breitbart.com/europe/2021/03/27/sadiq-khans-housing-design-adviser-brands-traditional-architecture-offensive/

[6] https://www.austsaule.lv/vadita-revolucija-latvijas-jaunie-kreisie/

Dalies:
Facebook
Twitter
WhatsApp

Apej cenzūru!

Neesi atkarīgs no sociālo tīklu starpniecības – saņem “Austošās Saules” ziņu apkārtrakstu savā e-pastā.