Līdz janvāra vidum “Memorandam ģimenes vērtību stiprināšanai” pievienojušies vairāk kā 4000 juridiskās un privātpersonas

“Memoranda ģimenes vērtību stiprināšanai” parakstītāju skaits turpina pieaugt. Līdz 17.janvārim Memorandam pievienojušies: 3896 privātpersonas un 208 juridiskas personas. Straujš parakstītāju skaita pieaugums ir vērojams jau no 2020. gada novembra vidus, kad Satversmes Tiesa pasludināja spriedumu, kas paredzēja dot mātes seksuālajai partnerei iespēju saņemt tēvam paredzēto pēcdzemdību atvaļinājumu,

“Ģimenes vērtību aizsardzības jautājums ir kļuvis vēl aktuālāks nekā jebkad agrāk. Mēs vērojam, ka tas ir apvienojis visdažādāko profesiju un vecuma cilvēkus Tie ir gan lauku ļaudis un  gan pilsētnieki. Patīkami apzināties, ka šādu uzskatu pauž arī tie sabiedrības pārstāvji, kuri nepieskaita sevi pie kādas no reliģiskām organizācijām, kā arī lielais skaits Latvijas uzņēmēju, kuri vairo tautsaimniecības attīstību,” uzsver biedrības “Asociācija Ģimene” valdes priekšsēdētāja Ilona Bremze.

Vienlaikus jāuzsver, ka “Memoranda ģimenes vērtību stiprināšanai” nozīme nav vērtējama tikai kā pilsoniska iniciatīva un viedokļa paušana. Memorandā ir uzsvērta ģimenes loma valsts ilgtermiņa attīstībā, kas saskan ar valsts noteiktajām prioritātēm demogrāfijas jomā.

Nacionālās attīstības plāna 2027 ietvaru veido četri stratēģiskie mērķi, kuri ievirza politiku nākamajiem septiņiem gadiem, kurā kā prioritāte izvirzīta “Stipras ģimenes, veseli un aktīvi cilvēki” . Prioritātes mērķis – veseli un aktīvi cilvēki Latvijā kopā veido iekļaujošu sabiedrību, kurā dzimst vairāk bērnu, ir vairāk laimīgu ģimeņu, atbildīgu un par nākotni drošu bērnu vecāku.

Lai īstenotu izvirzīto mērķi, valdībai jāveido un jāatbalsta izglītības politika, kas vērsta uz bērnu un jauniešu tikumisko un vērtību audzināšanu, patriotisko jūtu stiprināšanu un augstu morāles standartu izvirzīšanu. Tas ir vienīgais iespējamais ceļš, lai uzlabotu demogrāfisko stāvokli Latvijā.

Memorandā tāpat uzsvērts, ka vīrieša un sievietes veidota ģimene ir vide, kura ir labvēlīgākā bērna attīstība un audzināšanai:  “Latvijas kā stipras un ilgtspējīgas valsts pamats ir ģimene, kas balstīta laulībā starp vīrieti un sievieti. Tā ir labvēlīgākā un drošākā vide bērnu attīstībai. Šādas ģimenes aizsardzība jānodrošina, veidojot valsts politiku, izstrādājot normatīvos aktus un plānošanas dokumentus.”

Memorandu parakstītāju skaits būtiski palielinājās pēc pagājušās nedēļas Saeimas deputātu vairākuma lēmuma nodot izskatīšanai komisijām Nacionālās Apvienības  iesniegto likumprojektu grozījumiem Satversmē, kurā, kā zināms, rosināts Satversmes 110.pantā noteikt, ka valsts aizsargā un atbalsta laulību – savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, kas balstīta laulībā, asinsradniecībā vai adopcijā, vecāku un bērna tiesības, ieskaitot tiesības augt ģimenē, kuras pamatu veido māte (sieviete) un tēvs (vīrietis), kā arī valsts īpaši palīdz bērniem invalīdiem, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības vai cietuši no varmācības.

Tādējādi likumprojekts iezīmē trīs iespējamos ceļus, kā veidojas ģimene. Pirmais – laulības rezultātā. Otrais – asinsradniecības rezultātā, vecākiem, tai skaitā arī nelaulātiem, radot bērnu. Trešais – adopcijas rezultātā, kas no tiesiskā viedokļa Latvijas tiesību sistēmā pielīdzināms asinsradniecībai.

Tāpat, lai novērstu interpretācijas jēdzienam “vecāki”, likumprojektā īpaši izceltas bērna tiesības augt ģimenē, kuras pamatu veido māte (sieviete) un tēvs (vīrietis). Tas nebūt nenozīmē, ka viena vecāka nāves vai aiziešanas dēļ ģimenes vairs nav, bet gan to, ka vecāki nevar būt viena dzimuma personas.

Aicinām pievienoties Memoranda par ģimenes vērtību stiprināšanu, un atgādinām atbalstītājiem par iespēju parakstīties biedrības ‘Asociācija Ģimene” mājas lapā sadaļā Memorands.

Aizstāvēsim mūsu bērnu tiesības uz tēti un mammu!

Paraksties: http://asociacijagimene.lv/memorands/

Dalies:
Facebook
Twitter
WhatsApp

Kopā līdz uzvarai!

Tuvākajos mēnešos Ģenerāļa Pētera Radziņa biedrība, kas nupat sekmīgi rīkojusi “Azov” ģimeņu atbalsta pasākumus Latvijā, plāno braucienu pie

Lasīt vairāk »

Apej cenzūru!

Neesi atkarīgs no sociālo tīklu starpniecības – saņem “Austošās Saules” ziņu apkārtrakstu savā e-pastā.