Jaunākā epizode

Austošā Saule
Austošā Saule
48. Nacionālisma situācija Latvijā pēc Ukrainas.
/

Par raidījumu

Analītiskas un kritiskas sarunas par Latviju mūsu pārbaudes laikā.

Jaunākās epizodes

48. Nacionālisma situācija Latvijā pēc Ukrainas.

Raivis Zeltīts un Krišjānis Lācis sarunājas par politiskā nacionālisma problēmām Latvijā gadu pēc pilna apmēra kara Ukrainā. Situācijā, kur nacionālismam Latvijā būtu jāvalda, ir redzams pretējais – nacionālisma pagurums un apjukums. Kāpēc tā? Par to šajā sarunā. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

47. Atkrievisko Latviju. Saruna ar Liānu Langu.

Saruna ar dzejnieci un sabiedrisko aktīvisti Liānu Langu par kampaņu “atkrievisko Latviju” un latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas statusa nodrošināšanas likumu. Paraksties: https://ej.uz/latviskums Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

46. Patiesā meklējumos. Saruna ar Agnesi Irbi.

Saruna ar portāla “Telos” galveno redaktori, klasisko filoloģi Agnesi Irbi par Patiesā meklējumiem un aizstāvību melu laikmetā. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

45. Krievijas problēma un dekolonizācija.

Edvarts Krusts un Raivis Zeltīts sarunājas par Krievijas sakāves iespējamību, apskatot militāros un nemilitāros līdzekļus, beigās nonākot pie Pilsudska “Prometeisma” idejas aktualitātes. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

44. Jaunība, ideoloģija un subkultūras. Saruna ar Oto Brantevicu.

Raivis Zeltīts sarunājas ar Oto Brantevicu – filmas “Dvēseļu putenis” aktieri, nacionālistisku jaunieti un metālistu. Saruna par uzaugšanu, uzskatu attīstību un mūziku. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

43. Progresīvie, neomarksisms, kreisums.

Raivis Zeltīts un Edvarts Krusts analizē notiekošo koalīcijas veidošanā un “Progresīvo” problēmu, nonākot pie atziņas, ka galvenais izaicinājums ir marksisma ideju atgriešanās akadēmiskajā un kultūras vidē. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

42. Valsts aizsardzības dienests. Saruna ar Mārtiņu Vērdiņu.

Edvarts Krusts un Mārtiņš Vērdiņš sarunājas par valsts aizsardzības dienestu Latvijā. Par tā nozīmi Krievijas agresijas draudu pieauguma kontekstā, sarunas gaitā nonākot pie secinājuma, ka dienests ir tautas fiziskās un garīgās veselības uzturētājs. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

41. Viens mēnesis līdz vēlēšanām. Nacionālistu skatījums.

Krišjānis Lācis un Edvarts Krusts sarunājas par politisko kopainu pirms mēnesi pirms 14. Saeimas vēlēšanām un pašas balsošanas nozīmi. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

40. Konservatīvs francūzis Latvijā. Edvarta Krusta saruna ar Patrisu Morelu.

Edvarts Krusts sarunājas ar Latvijā dzīvojošu francūzi Patrisu Morelu par imigrācijas un kultūrkaru problemātiku, kā arī Austrumeiropu kā vietu, kurā vēl ir daudz iespēju – tieši tas padara mūsu zemi par dzīvošanas vērtu. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

39. Daba un ideoloģija. Saruna ar Raivi Bičevski.

Raivis Zeltīts sarunājas filozofijas doktoru Raivi Bičevski par dabu kā kaut ko ārpus cilvēka esošu un vienlaikus paša cilvēka dabu, kā arī labējo un kreiso attieksmi pret to. Kaut arī vides jautājumi šobrīd Rietumos gandrīz pilnībā ir monopolizēti no kreiso puses, arī nacionālkonservatīvajiem ir sava vides politikas tradīcija, kas iesniedzas jau romantisma laikmetā. Ar ko tā atšķiras no kreiso pieejas? Par to, ka egalitārisms un liberālais humānisms nav īsti apvienojams ar dabas pirmatnējumu, par cilvēcības projicēšanu uz dabu, par modernitāti, industrializāciju un racionalitāti kā dabiskā pretiniekiem un vienlaikus – jaunas pieejas dabas izpratnē no tādiem domātājiem kā Frīdrihs Nīče un

Lasīt vairāk »