Jaunākā epizode

Austošā Saule
Austošā Saule
31. Marksisma kritika.
/

Par raidījumu

Analītiskas un kritiskas sarunas par Latviju mūsu pārbaudes laikā.

Jaunākās epizodes

31. Marksisma kritika.

Raivis un Krišjānis analizē marksisma teorijas un prakses ļaunumu, secinot, ka nav tāda “labā, bet vēl neizmēģinātā marksisma”, kā arī meklējot mūsdienīga antimarksisma pamatus. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

30. Ziemassvētki.

“Pārbaudes laikā” vēlreiz viesojas Uģis Nastevičs. Šoreiz saruna par ziemas Saulgriežiem – cikliskumu dabā, mūsu dzīvēs, gaismas atgriešanos un latvisku kopā būšanu. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

29. Dzimums un dzimte.

Krišjānis Lācis sarunājas ar Zani Ozolu par savulaik Džūditas Batleres pieteiktajiem “dzimtes nemieriem”, kas patiesībā ir nemiers ar savu novietojumu pasaulē un iemiesotību. Saruna par feminisma solījumiem, sieviešu žurnāliem un tēzi “par sievieti top, nevis piedzimst”. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

28. Kā uzvarēt kultūrkaros?

Raivis Zeltīts un Krišjānis Lācis diskutē par iespējamām kultūrkaru uzvarēšanas stratēģijām, nesaudzīgi un reālistiski atšķetinot derīgās pieejas no nederīgajām. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

27. Civilizācijas noriets.

Raivis Zeltīts un Krišjānis Lācis sarunājas par civilizācijas norieta jautājumu – iemīļotu tēmu konservatīvo aprindās, šķetinot civilizācijas krīzes cēloņus un izpausmes senajā pasaulē un šodien. Vai Latvija var piedāvāt savu risinājumu? Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

26. Hibrīdkarš un imigrantu krīze.

Raivis Zeltīts un Krišjānis Lācis sarunājas par nelegālo imigrāciju kā Kremļa hibrīdkara ieroci. Atsauces: https://unherd.com/2021/07/the-walls-are-going-up-across-europe/ https://www.takimag.com/article/barriers-against-barbarism/ Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

25. Māksla un postmodernisms. Saruna ar Liānu Langu.

Krišjānis Lācis sarunājas ar Liānu Langu par publiskās mākslas lomu, kvalitāti un iespējām “murāļu sāgas” laikmetā. Kad postmodernisma jēgas un formas zuduma apstākļos šķiet, ka viss jau ir redzēts, māksla ir iestrēgusi bezgalīgā atkārtojumā un galvenais kritērijs ir skandaloza pamanāmība vai pērkamība, pienācis pēdējais laiks plašākai publiskai diskusijai, kas labu, kvalitatīvu mākslu atsijātu no sliktas paviršības. Atsauce: https://www.la.lv/irena-romanovska-postmodernisms-jus-ienist Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

24. Jaunie kreisie un neoliberālisma kritika.

Krišjānis Lācis sarunājas ar Arti Šlosbergu par “naudas antropologa” Andra Šuvajeva jauno kreiso kritiku pret neoliberālisma finansu un monetāro politiku, atsijājot graudus no pelavām, kā arī noraidot fantāzijas. Saruna par neierobežota valsts ārējā parāda norakstīšanas neiespējamību, zelta standartu un naudas drukāšanu, kriptovalūtām un kapitālisma atveseļošanas iespējām Latvijā. Atsauces: “When Money Dies: The Nightmare of Deficit Spending, Devaluation, and Hyperinflation in Weimar Germany”https://www.amazon.com/When-Money-Dies-Devaluation-Hyperinflation/dp/1586489941 Video lekciju sērija “Hidden Secrets of Money”: https://youtube.com/playlist?list=PLHqzLQcqoZxlQjo3FOi2afI5N0au-8uXJ “Principles For Navigating Big Debt Crises”https://www.bridgewater.com/big-debt-crises/principles-for-navigating-big-debt-crises-by-ray-dalio.pdf https://www.delfi.lv/news/versijas/andris-suvajevs-makroekonomikas-priesteru-ticibas-dogmas.d?id=53378825 Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu:https://www.austsaule.lv/ziedo/ Kontanr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

23. Latviešu marksisma tumšā pagātne. Saruna ar Arti Šlosbergu.

Krišjānis Lācis sarunājas ar Arti Šlosbergu par vienas latviešu inteliģences daļas seno afēru ar marksismu – ievadā atkāpe par pētniecisko žurnālistiku, kas medī “buržuāziskos nacionālistus”, tad par komunismu kā septiņu nāves grēku iemiesojumu, līdz Raiņa saistībai ar boļševiku pagrīdi, dažādām izdevniecībām, “kultūras sakaru” nodaļām un Ļeņina viesošanos Rīgā, noslēdzot ar “refleksīvas kontroles” jēdzienu. Atsauces: Čekas rokasgrāmata par bužuāzisko nacionālistu medīšanu: http://militera.lib.ru/manuals/0/pdf/up_podryvnaya.pdf ; Arta Šlosberga pilnais tvitera zars par latviešu inteliģences saistību ar boļševikiem: https://twitter.com/tikums/status/1274002674606903298 ; Ojāra Niedres un Viktora Daugmaļa kopgrāmata “Slepenais karš pret Latviju. Komunistiskās partijas darbība 20. – 40. gados”, Rīga: Totalitārisma seku dokumentēšanas centrs, 1999. http://vekordija.narod.ru/L-ONVD.PDF Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”,

Lasīt vairāk »

22. Demokrātija un partokrātija.

Krišjānis un Raivis apskata Latvijas politisko stagnāciju un demokrātijas problēmas. Sarunā tiek apskatītas partiju sistēmas ierobežotās iespējas, vienlaikus meklējot iespējamos institucionālos un metapolitiskos risinājumus. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā “Ambona”.

Lasīt vairāk »