Austošā Saule

Latviskums. Taisnīgums. Kārtība.

23. Latviešu marksisma tumšā pagātne. Saruna ar Arti Šlosbergu.

Austošā Saule
Austošā Saule
23. Latviešu marksisma tumšā pagātne. Saruna ar Arti Šlosbergu.
/

Krišjānis Lācis sarunājas ar Arti Šlosbergu par vienas latviešu inteliģences daļas seno afēru ar marksismu – ievadā atkāpe par pētniecisko žurnālistiku, kas medī “buržuāziskos nacionālistus”, tad par komunismu kā septiņu nāves grēku iemiesojumu, līdz Raiņa saistībai ar boļševiku pagrīdi, dažādām izdevniecībām, “kultūras sakaru” nodaļām un Ļeņina viesošanos Rīgā, noslēdzot ar “refleksīvas kontroles” jēdzienu.
Atsauces: Čekas rokasgrāmata par bužuāzisko nacionālistu medīšanu: http://militera.lib.ru/manuals/0/pdf/up_podryvnaya.pdf ; Arta Šlosberga pilnais tvitera zars par latviešu inteliģences saistību ar boļševikiem: https://twitter.com/tikums/status/1274002674606903298 ; Ojāra Niedres un Viktora Daugmaļa kopgrāmata “Slepenais karš pret Latviju. Komunistiskās partijas darbība 20. – 40. gados”, Rīga: Totalitārisma seku dokumentēšanas centrs, 1999. http://vekordija.narod.ru/L-ONVD.PDF
Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem!
Ierakstīts studijā “Ambona”.

Apej cenzūru!

Neesi atkarīgs no sociālo tīklu starpniecības – saņem “Austošās Saules” ziņu apkārtrakstu savā e-pastā.