Divi “Austošās Saules” darbības gadi

“Austošās Saules” otrais gads apritēja šī gada 4. septembrī – tas ir datums, kurā tika dibināta mūsu organizācija. Šajā laikā ir veikts konsekvents un pacietīgs darbs organizācijas ideju un struktūras izveidē un nostiprināšanā.

Mūsu galvenā darbība ir bijusi informatīva, ņemot vērā, ka organizācijas dibināšana sakrita ar Covid-19 pandēmijas laika ierobežojumiem. Ir publicētas 46 raidraksta “Pārbaudes laiks” epizodes un 137 raksti – ideoloģiska, polemiska, filozofiska rakstura publikācijas par dažādām aktualitātēm no nacionālisma un konservatīvisma pozīcijām.

2021. un 2022. gadā notika pirmās biedru zvēresta došanas ceremonijas. Tāpat katru gadu oktobrī godinām pirmos kritušos latviešu strēlniekus. 2022. gadā Krievijas uzbrukums Ukrainai kļuva notikumu, kas visvairāk ietekmēja mūsu informatīvo un praktisko darbību. Maijā izplatījām informatīvās lapiņas Daugavpilī un Rīgas Latgales priekšpilsētā par Krievijas noziegumiem un militārajiem zaudējumiem, kā arī 10. maijā paudām attieksmi pret necieņu pret valsti un kara upuriem pie okupantu pieminekļa Pārdaugavā, tur ierodoties ar Latvijas un Ukrainas karogiem. Lepojamies, ka nejauši, bet tīru nodomu vadīti bijām starp tiem, kas ierosināja notikumu ķēdi, kuras rezultātā Latvija atbrīvojās no okupantu pieminekļa. 17. jūnijā rīkojām piketu pretī Krievijas vēstniecībai. Savukārt š.g. 16. novembrī tika ievēlēta jaunā organizācijas valde – tās sastāvā ir Raivis Zeltīts, Krišjānis Lācis, Edvarts Krusts, Oto Brantevics un Uģis Nastevičs.

Nākamajā gadā ir plānoti jauni gan iekšējie, gan ārējie pasākumi, aktīvāk vēršoties pie sabiedrības, to iesaistot nacionālisma ideju nostiprināšanā.

Dalies:
Facebook
Twitter
WhatsApp

Apej cenzūru!

Neesi atkarīgs no sociālo tīklu starpniecības – saņem “Austošās Saules” ziņu apkārtrakstu savā e-pastā.