Atbalstām Liānas Langas akciju “Atkrievisko Latviju!”

Biedrība “Austošā Saule” atbalsta akciju “Atkrievisko Latviju!” un nosoda tos, kas mēģina ar publisku spiedienu un vēršanos tiesībsargājošās iestādēs iebiedēt šīs akcijas aizsācēju – dzejnieci un sabiedrisko aktīvisti Liānu Langu.

Akcija “Atkrievisko Latviju” nav vērsta pret kādu tautu vai savstarpējo saziņu privātajā sfērā, bet pret noziedzīgo rusifikācijas politiku, kuras rezultātā latviešu nācija un valoda PSRS okupācijas rezultātā bija uz iznīcības robežas. Šīs rusifikācijas sekas joprojām liedz daudziem latviešu jauniešiem rast darba iespējas Latvijā, bet netālu no mūsu robežām rusifikācija ir viens no galvenajiem ideoloģiskajiem ieganstiem noziedzīgajam karam un genocīdam pret ukraiņu nāciju.

Tikai Liānas Langas aizsāktās akcijas kategoriskums un toņa asums ir panācis, ka vairāk nekā 30 gadus pēc Latvijas neatkarības atgūšanas beidzot ir aizsākusies īsta Latvijas publiskās telpas derusifikācija. Neskatoties uz viennozīmīgajiem 2012. gada valodas referenduma rezultātiem un Latvijas Republikas Satversmes preambulas pieņemšanas, kurā uzsvērta latviešu valodas nozīme Latvijas valstī, valsts oficiālā vara, tās iestādes un privātie uzņēmumi ir bijuši kūtri attiecībā uz atteikšanos no PSRS noziedzīgās lingvistiskās politikas.

Novērtējam L. Langas akcijas panākto un aicinām sabiedrību to atbalstīt, nostiprinot latviskas Latvijas pamatus!

Dalies:
Facebook
Twitter
WhatsApp

Apej cenzūru!

Neesi atkarīgs no sociālo tīklu starpniecības – saņem “Austošās Saules” ziņu apkārtrakstu savā e-pastā.