Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs visi sevi uzskatām par labiem cilvēkiem, kas pamatā jūt pozitīvas un sabiedrībā pieņemamas emocijas. Kad saprotam, ka mūsos ir arī pretējas tendences, pat ja taisnīgas un pamatotas, tas var sagraut mūsu paštēlu un radīt apjukumu.

Mans vēstījums ir vienkāršs – ienīst necilvēcību ir normāli. Ne labi, ne slikti, bet normāli. Tas, kurš kaut ko mīl, dabiski ienīst to, kas to ļaunprātīgi apdraud. Just kaut kādu “izpratni” un “toleranci” nav iespējams. Tas liecina par kādu dvēseles defektu – empātijas trūkumu vai nihilismu. Bet visbiežāk ir sastopami tie, kas nosoda “naidu”, grib pat kriminalizēt to, noliedzot veselu dvēseles aspektu kā kriminālu, bet vienlaikus mēs nemitīgi pārliecinamies, ka šie “tolerances” sludinātāji ir vistoksiskākie, liekulīgākie un, jā, naidīgākie cilvēki, kādus var sastapt. Tikai viņu naids ir aprakts zem politkorektā sabiedrībā pieņemtu saukļu kamuflāžas. Un tas pavisam noteikti nav metafiziskais kristietības mīlestības ideāls, kas nekad un nevienā sabiedrībā nav padarīts par laicīgo likumu, jo tam tas arī nav paredzēts.

Nē, naids ir normāls, ja tas ir naids pret ļauno, netaisno un necilvēcīgo. Līdzīgi kā mēs izjūtam gan estētisku baudījumu par kaut ko skaistu, gan pretīgumu pret kaut ko atbaidošu, tā arī mēs izjūtam gan mīlestību, gan naidu kā normālus dvēseles kustības virzienus. Laikam arī loģiski, ka “tolerantos” parasti pievelk arī neglītuma estētika – tas pats dvēseles defekts.

Krievu okupanti Bučā un citās Ukrainas pilsētās izvaro sievietes viņu bērnu priekšā, izvaro mazus bērnus viņu vecāku priekšā. Ja jūs nejūtat naidu pret šiem okupantiem, tad jūs neesat cilvēks. Tad jūs esat okupantu pusē.

Krievu okupantu dēļ kāda māte nomira no bada pagrabā. Viņas sešgadīgais dēls uz viņas kapa, kas ir izrakts pagalmā, noliek pārtikas konservus. Ja jūs nejūtat naidu pret šiem okupantiem, tad jūs neesat cilvēks. Tad jūs esat okupantu pusē.

Cilvēki nedēļām ilgi dzīvoja pagrabos ar saviem mirušajiem tuviniekiem, lai slēptos no krievu okupantu veiktās bombardēšanas. Viņiem neļāva iziet ārā. Tikmēr viņu dzīvokļi tika pilnībā izlaupīti un piemēsloti. Viņu sadzīve ir nogādāta Baltkrievijas krāmu tirgos vai pašu okupantu radiniekiem, kas lepojas ar viņu paveikto. Ja jūs nejūtat naidu pret šiem okupantiem, tad jūs neesat cilvēks. Tad jūs esat okupantu pusē.

Okupanti nošāva pat suņus. Dzīvnieki mira zoodārzos no bada un slāpēm. Meža zvēru āda nodega no bombardēšanas ar aizliegtiem ieročiem. Ja jūs nejūtat naidu pret šiem okupantiem, tad jūs neesat cilvēks. Tad jūs esat okupantu pusē.

Ko ukraiņi bija tādu izdarījuši? Viņi atsacījās būt krievi. Viņi izvēlējās būt paši. To viņiem nepiedeva. To nozīmē “denacifikācija” – ukraiņu dedzināšanu mobilajās krematorijās, lai noslēptu turpmākos okupantu noziegumus. Es atkārtoju – ja jūs nejūtat naidu pret šiem okupantiem, tad jūs neesat cilvēks. Tad jūs esat okupantu pusē.
Nenovērsiet skatu no ļaunuma, jo tas ir gļēvums. Neiestāstiet sev, ka piedodat, jo tas ir vājums. Neatstājiet atriebi Dievam – dariet visu, lai paātrinātu okupantu tikšanos ar Dievu, ja viņiem vispār vēl ir kaut kas palicis no dvēseles. Atbalstiet ukraiņus, kas cīnās pret šiem necilvēkiem, lai viņu vājprātīgā ārdīšanās Ukrainā ir pēdējā Krievijas imperiālisma epizode vēsturē. Viss mūsu vecvecāku pieredzētais 20. gadsimtā ir atgriezies 21. gadsimtā Ukrainā. To nevar neizjust personīgi. To nevar ignorēt.
Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi, ir jāsaprot, ka naida jūtām ir sava loma un vieta. Vīrišķība ir spēja tikt galā ar šīm sajūtām un tās pārvērst konstruktīvā spēkā, kas kalpo labajam. Agresija pret vājo un neaizsargāto ir okupantu izdzimteņu līmenis. To viņi piekopj pret savējiem “ģedovščinas” laikā armijā, to viņi piekopj visos hierarhijas līmeņos viņu eirāziskajā anticivilizācijā. Tas mūs atsķir no pretinieka – mēs esam gudri, kulturāli un prasmīgi. Mūsu roka varbūt sažņaudzas dūrē ikreiz, kad ieraugam kādu 5. kolonnas pārstāvi ar georga lenti, bet mēs tāpēc nenodarbosimies ar cilvēku sišanu (paturot tiesības uz samērīgu pašaizsardzību pret agresoru). Mums varbūt prasās iemest kādu ķieģeli teroristu valsts vēstniecības logā, bet mēs to nedarīsim. Mums ir likuma vara. Tas mūs atsķir no pretinieka. Likuma ietvaros mums jādara viss, lai 5. kolonnu izolētu, lai Krievijai liktu samaksāt par nodarīto, lai Latvija dzīvotu mūžam! Ja nepatīk likums – mainiet likumdevēju. Vēlēšanas nav tālu – izdariet pilsonisko spiedienu uz politiķiem, prasiet rīcību tagad, kad viņi ir ieinteresēti savā pārvēlēšanā! Prasiet rīcību pēc vēlēšanām, vai sagraujiet bezspēcīgas un bezjēdzīgas politiskās partijas, kas paplašina okupantu iespējas šeit! Mūsu cīņa ir informatīva un politiska – lai Dievs dod, ka tas tā arī paliek!
Labāk par katra patriota sažņaugto dūri ir pašiem būt cieši vienotiem kā dūrei, kas pieprasa latvisku, taisnīgu un sakārtotu valsti, vienīgo iespēju mieram visiem tiem, kas šeit dzīvo – tautiešiem un lojāliem cittautiešiem!
Raivis Zeltīts
Dalies:
Facebook
Twitter
WhatsApp

Apej cenzūru!

Neesi atkarīgs no sociālo tīklu starpniecības – saņem “Austošās Saules” ziņu apkārtrakstu savā e-pastā.