Islāmisti uz uzvaras ceļa?

Islāmistu terora organizācijas Al Qaeda stratēģijā 2020. gadam Saifs al Adels aprakstīja soļus Rietumu sakāvei.

  1. Ar teroraktu ASV izprovocēt ASV iebrukt musulmaņu valstī;
  2. Pastiprināt vietējo pretestību okupācijas spēkiem;
  3. Izplest konfliktu uz blakus valstīm un paplašināt Rietumu iesaisti novājināšanas karadarbībā;
  4. Izplest islāmistu teroru Rietumos;
  5. Rezultātā ASV tiktu novājinātas un līdz 2020. gadam sabruktu no pārāk lielās iesaistes konfliktā. Tas novestu pie globālā džihāda un kalifāta nodibināšanas visā pasaulē.

Al Qaeda stratēģija nerealizējās precīzi pēc augstāk aprakstītā plāna, tomēr kopumā islāmistu plāns īstenojas.

  1. 2001. gada 11. septembra terorakti panāca ASV iesaisti Afganistānā un Irākā;
  2. Iebrukums šajās valstīs noveda pie mokoša, gadu desmitiem ilga pilsoņu kara un pretestības Rietumu spēkiem;
  3. “Arābu pavasaris” nebija nekas cits kā radikālā islāma terorisma izplešanās visā arābu pasaulē. Lai arī Rietumi tiešā veidā neiebruka Lībijā un Sīrijā, “Islāma valsts” dibināšana prasīja milzīgus resursus tās sakāvei.
  4. Islāma teroristu organizāciju un to veikto uzbruku skaits ir audzis par spīti “karam pret teroru”;
  5. ASV nav sabrukušas, taču pilnībā atkāpušās no Irākas un Afganistānas, atdodot varu un miljardiem vērtu ekipējumu saviem ienaidniekiem, ko tie izmantos tālākajam džihāda karam. ASV spēku haotiskā atkāpšanās no Afganistānas ar ASV karavīru bojāeju dod pārliecību islāma radikāļiem visā pasaulē.

Kaut arī Taliban, Al Qaeda un “Islāma valsts” ir savstarpēji konkurējošas organizācijas, tas nemaina kopējo tendenci – islāma radikāļu karš pret Rietumiem turpinās. Kamēr viņiem ir plāns, pārliecība, motivācija (un tagad arī resursi), tikmēr Rietumi atkāpjas. Nākotne izskatās nemierīga – Rietumu sevis ienīšanas ideoloģija, “dženderisma” realitātes noliedzošais kults, patērētāju sabiedrības gļēvums tikai provocē Rietumu ienaidniekus, kas ir vienkāršāki, brutālāki un, diemžēl, efektīvāki. Vairākas desmitgades ilgais “karš pret teroru” ir radījis teroristu tūkstošus, bet masu imigrācijas politika ir atvērusi viņiem vārtus uz Eiropu. Ja ASV aiziešana no Afganistānas nozīmētu mieru, tad varētu uzelpot. Taču tas nozīmē tieši pretējo. Vai Rietumu nākotnes simbols ir islāmistu pakārtais cilvēks no “Black Hawk” helikoptera?

Kurts Bruševics

Dalies:
Facebook
Twitter
WhatsApp

Apej cenzūru!

Neesi atkarīgs no sociālo tīklu starpniecības – saņem “Austošās Saules” ziņu apkārtrakstu savā e-pastā.