Oto Brantevics: Eiropas nacionālisms krustcelēs

Foto: Madara Fleisa

God. dāmas un kungi!

Šodien vēlos uzrunāt jūs par kaut ko, kas mūsdienu ģeopolitiskajā situācijā ir ļoti svarīgi un aktuāli jebkuram nacionālistam – tā ir sadarbība! Viens nav un nevar būt pilnvērtīgs cīnītājs – latviešu nacionālistiem ir jāsadarbojas ar citiem Eiropas nacionālistiem. Mūs vieno ne tikai tas, PRET ko mēs esam, bet arī PAR ko mēs esam – tiesības uz savu valsti, etnosa, tradīciju un valodas nostiprināšanu un saglabāšanu, stipra aizsardzība pret iekšējiem un ārējiem draudiem utt. Nacionālisti ir kā balss, kas skaļi un nepārprotami atgādina par valstu suverenitāti, identitāti un kultūras mantojumu.

Kopš 2022.gada 24.februāra Eiropas nacionālistus var sadalīt divās grupās – prokrieviskie un proukrainiskie spēki. Neitralitāte, muldēšana par to, ka ne viss ir tik viennozīmīgi un par to, ka karš Ukrainā ir brāļu karš, kurā arī krievi ir upuri, ir prokrieviska pozīcija. Šajā karā tikai viena puse ir iebrukusi neatkarīgā valstī, tikai viena puse falsificē vēsturi un īsteno genocīdu – tā ir krievija. Jebkāda piekāpšanās kremļa propagandai un putina šantāžām tikai iedrošina agresoru. It kā, tīri cilvēciski, ir vienkārši saprast Rietumeiropas nacionālistus ar prokrievisku pozīciju – viņi nav piedzīvojuši krievijas agresiju, viņi nav cietuši no krievu karavīra zābaka – viss, ko viņi redz, ir viņu pašu politiķu korumpētība un meli, kas var likt domāt, ka, iespējams, krievija tiešām nav vainīga pie esošās situācijas, tā tika iespiesta stūrī ar NATO paplašināšanos un ASV globālo dominanci. Tomēr nevar aizmirst, ka kremļa propaganda ir spēcīga un krievija iegulda daudz līdzekļu, lai īstenoto savu “maigo varu” ārpus tās robežām. Daudzas organizācijas un personības ir atkarīgas no krievijas naudas. Protams – tie nav tikai nacionālkonservatīvie spēki, kuri ir pārdevušies krievijai. Arī komunisti, sociālisti, zaļie, centristi un liberāļi u.c. propagandē krievijai ērtu viedokli, apmaiņā pret to saņemot labumus. krievija nav nacionālistiska, tā nav konservatīva. putins ir bijušais VDK darbinieks, kurš pasludinājis, ka PSRS sabrukums bija lielākā ģeopolitiskā traģēdija 20.gs. krievijā tiek atklāti jauni pieminekļi staļinam, tiek propagandēts 9. maija kults ar visiem sarkanajiem karogiem priekšā un aizmugurē, padomju laiku tradīcijas tiek uzturētas un arī atjaunotas. Krievija nav etnocentriska valsts kā Latvija, Lietuva, Ukraina, Igaunija, Polija. Tā ir multikuluturāla impērija, kurā neeiropieši slepkavo ukraiņus, bet tikmēr islāma kritiķi tiek iemesti cietumos. Vai tiešām krievija ir nacionālkonservatīva un taisnīga valsts, kura kalpo kā piemērs? Kā gan šāds augonis uz zemeslodes var būt eiropiešu nacionālistu ideāls? krievija nevēlas stipru, nacionālu Eiropu. Tā vēlas radīt pēc iespējas lielāku haosu un vājināt mūs, atbalstot visas iespējamās puses.

Ir jānoņem rozā brilles un jānosprauž skaidras sarkanās līnijas! Viena no tām un galvenā ir Ukraina. Nevaram veidot sadarbību un jebkādi atbalstīt “nacionālistus”, kuri atbalsta krievijas imperiālismu un genocīdu pret Ukrainu. Atbalstot Krieviju šajā karā, viņi parāda savu nostāju pret mūsu pastāvēšanu. Nav pamata domāt, ka gadījumā, ja krievija iebruks Baltijā, viņi mainīs savu pozīciju. Šobrīd notiek karš. Tā ir lieta numur viens, uz ko mums ir jākoncentrējas, jo no šī kara ir arī atkarīga mūsu un visas Austrumeiropas nākotne. Visas pārējās problēmas kara laikā ir sekundāras.

Pat ja konkrētā organizācija vai persona ir mainījusi viedokli, piemēram, Marina Lepēna, kura pēkšņi ir sākusi apbrīnot ukraiņu drosmi un nosoda krievijas agresiju – nevaram būt naivi un tēlot, ka viss ir kārtībā un nekas nav noticis. Šādām organizācijām un personām mēs nevaram uzticēties, viņi jau ir uzlikuši sev zīmogu pirms diviem gadiem. Informācija par to, kas un kāda ir krievija, visu laiku ir bijusi pieejama, un Austrumeiropas nacionālisti, t.sk. ukraiņi, vienmēr ir brīdinājuši par krieviju kā draudu Eiropai – multikulturālu impēriju, kura ilgojas pēc padomju savienības.

Mēs sadarbosimies ar nacionālistiem, kuri saprot esošo ģeopolitisko realitāti un vēsturi. Ar nacionālistiem, kuri nesēž uz krievijas naudas un nav ignoranti pēc pašu dabas vai krievijas vēlmes par to, kas notiek Ukrainā. Pats galvenais, bet ne vienīgais, mums, latviešu nacionālistiem, ir veidot saites un sadarbību ar nacionālistiem, ar kuriem mums ir ne tikai kopīgas ideoloģiskas nostādnes, bet arī vēsture – ar poļiem, igauņiem, lietuviešiem, ukraiņiem, baltkrieviem, somiem utt. Es runāju par mūsu brāļu tautām. Es runāju par Intermarium reģionu – tautām, kuras ir tikušas apspiestas no rietumiem un austrumiem un saprot mūs daudz labāk (un mēs viņus) nekā jebkurš rietumeiropietis jebkad spētu. Intermarium ir salīdzinoši jauna ideja, bet, laikam ejot uz priekšu, tiek pierādīta Intermarium nepieciešamība. Intermarium īstenošanu nevar un negrib realizēt ne progresīvie liberāļi, ne centristi, un noteikti ne prokrieviskie spēki. To var realizēt tikai nacionālisti! “Austošā Saule” piedalās sadarbības veicināšanā starp Intermarium nacionālistu organizācijām un pārstāvjiem, lai veicinātu Intermarium izveidošanu.

Paldies par uzmanību!

Cīņai sveiks!

2024/03/28 Rīgas Mazajā ģildē

Dalies:
Facebook
Twitter
WhatsApp

Apej cenzūru!

Neesi atkarīgs no sociālo tīklu starpniecības – saņem “Austošās Saules” ziņu apkārtrakstu savā e-pastā.