Jaunākā epizode

Austošā Saule
Austošā Saule
48. Nacionālisma situācija Latvijā pēc Ukrainas.
/

Par raidījumu

Analītiskas un kritiskas sarunas par Latviju mūsu pārbaudes laikā.

Jaunākās epizodes

38. Karš, vīrišķība un pusaudziskums. Saruna ar Viesturu Rudzīti.

Raivis Zeltīts sarunājas ar Viesturu Rudzīti – psihoterapeitu, publicistu un grāmatu autors. Sarunā apskatām Krievijas okupantu psihiloģiju Ukrainā. Lai arī arvien biežāk pie kara tiek vainota vīrišķība kā tāda, sarunā nonākam pie negaidītiem secinājumiem par pozitīvas vīrišķības un nesavaldīta pusaudziskuma pretrunu civilizācijā, kā arī konservatīvu atbildi uz problēmu – visu paaudžu vīriešu sadarbību. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

37. Jauns un konservatīvs.

Raivis Zeltīts sarunājas ar Edvartu Krustu – gados jaunu nacionālkonservatīvu aktīvistu. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

36. Trīsdesmitgadnieku paaudze atjaunotajā Latvijā un nacionālisms.

Krišjānis Lācis sarunājas ar Valteru Zariņu un mediju cilvēku Žaklīni Zāberi-Gāgu, meklējot atbildi uz jautājumu, kāpēc daži jaunieši izaug vai paliek par nacionālistiem, bet citi aizpeld pa vienaldzības straumi. Saruna par uzaugšanu neatkarīgajā Latvijā, kopīgām pieredzēm, zeltīti vasarīgajiem deviņdesmitajiem, ģimenes un labas audzināšanas lomu, pašdarbības kolektīvu un skolu iespaidu, nesenākās vēstures personīgo pieredzi, kā arī mediju, subkultūru, stila un estētikas nozīmi mileniāļu pasaules uztveres veidošanā. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

35. Okupācijas staba nojaukšana.

Raivis Zeltīts un Krišjānis Lācis apspriež t.s. “uzvaras pieminekļa” nojaukšanas nepieciešamību, apskatot simbolu politiku, Krievijas nāves reliģiju un propagandu, apgāžot kreiso liberāļu pseidoargumentus. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

34. Karš Ukrainā un etniskais jautājums Latvijā.

Raivja Zeltīta un Krišjāņa Lāča saruna par etnisko situāciju un “labo krievu” meklējumiem Latvijā Ukrainas kara laikā. Atsauce: https://satori.lv/article/laba-krieva-uzvedibas-kodekss Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

33. Par patiesību un meliem. Saruna ar Māri Kūli.

Raivis Zeltīts sarunājas ar filozofijas doktoru Māri Kūli par patiesības un melu jautājumu mūsdienu pasaulē. Par to kā laikmetu raksturo tā attieksme pret patiesību un par šodienas laikmeta apjukumu tieši pašos fundamentālākajos jautājumos. Par patiesības inflāciju un tās pretstatu – viena pareizā viedokļa uzspiešanu visai sabiedrībai. Par “faktu pārbaudes”, “zinātnē balstītas” un “kritiskā domāšanā” sakņotas domāšanas robežām. Kam ticēt? Kā atgūt patiesību laikmetā, kad tā arvien vairāk fragmentējas, bet digitālie milži par mums zina vairāk kā mēs paši? Māra Kūļa grāmata  “Finis veritatis? Par patiesību un meliem” https://parpatiesibu.lv/ Ja arī Tu meklē patiesību un Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta

Lasīt vairāk »

32. Baltu vienība un Intermarium.

Raivis un Krišjānis sarunājas par mūsu “paplašināto tēvzemi”, kas ietver arī brāļu tautu Lietuvā, kā arī apskata Intermarium, jeb Starpjūru savienības ğeopolitiskos un kultūras pamatus. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

31. Marksisma kritika.

Raivis un Krišjānis analizē marksisma teorijas un prakses ļaunumu, secinot, ka nav tāda “labā, bet vēl neizmēģinātā marksisma”, kā arī meklējot mūsdienīga antimarksisma pamatus. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

30. Ziemassvētki.

“Pārbaudes laikā” vēlreiz viesojas Uģis Nastevičs. Šoreiz saruna par ziemas Saulgriežiem – cikliskumu dabā, mūsu dzīvēs, gaismas atgriešanos un latvisku kopā būšanu. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

29. Dzimums un dzimte.

Krišjānis Lācis sarunājas ar Zani Ozolu par savulaik Džūditas Batleres pieteiktajiem “dzimtes nemieriem”, kas patiesībā ir nemiers ar savu novietojumu pasaulē un iemiesotību. Saruna par feminisma solījumiem, sieviešu žurnāliem un tēzi “par sievieti top, nevis piedzimst”. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »