Jaunākā epizode

Austošā Saule
Austošā Saule
54. Bezkompromisu politika - vērojam Polijā un Argentīnā notiekošo.
/

Par raidījumu

Analītiskas un kritiskas sarunas par Latviju mūsu pārbaudes laikā.

Jaunākās epizodes

45. Krievijas problēma un dekolonizācija.

Edvarts Krusts un Raivis Zeltīts sarunājas par Krievijas sakāves iespējamību, apskatot militāros un nemilitāros līdzekļus, beigās nonākot pie Pilsudska “Prometeisma” idejas aktualitātes. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

44. Jaunība, ideoloģija un subkultūras. Saruna ar Oto Brantevicu.

Raivis Zeltīts sarunājas ar Oto Brantevicu – filmas “Dvēseļu putenis” aktieri, nacionālistisku jaunieti un metālistu. Saruna par uzaugšanu, uzskatu attīstību un mūziku. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

43. Progresīvie, neomarksisms, kreisums.

Raivis Zeltīts un Edvarts Krusts analizē notiekošo koalīcijas veidošanā un “Progresīvo” problēmu, nonākot pie atziņas, ka galvenais izaicinājums ir marksisma ideju atgriešanās akadēmiskajā un kultūras vidē. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

42. Valsts aizsardzības dienests. Saruna ar Mārtiņu Vērdiņu.

Edvarts Krusts un Mārtiņš Vērdiņš sarunājas par valsts aizsardzības dienestu Latvijā. Par tā nozīmi Krievijas agresijas draudu pieauguma kontekstā, sarunas gaitā nonākot pie secinājuma, ka dienests ir tautas fiziskās un garīgās veselības uzturētājs. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

41. Viens mēnesis līdz vēlēšanām. Nacionālistu skatījums.

Krišjānis Lācis un Edvarts Krusts sarunājas par politisko kopainu pirms mēnesi pirms 14. Saeimas vēlēšanām un pašas balsošanas nozīmi. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

40. Konservatīvs francūzis Latvijā. Edvarta Krusta saruna ar Patrisu Morelu.

Edvarts Krusts sarunājas ar Latvijā dzīvojošu francūzi Patrisu Morelu par imigrācijas un kultūrkaru problemātiku, kā arī Austrumeiropu kā vietu, kurā vēl ir daudz iespēju – tieši tas padara mūsu zemi par dzīvošanas vērtu. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

39. Daba un ideoloģija. Saruna ar Raivi Bičevski.

Raivis Zeltīts sarunājas filozofijas doktoru Raivi Bičevski par dabu kā kaut ko ārpus cilvēka esošu un vienlaikus paša cilvēka dabu, kā arī labējo un kreiso attieksmi pret to. Kaut arī vides jautājumi šobrīd Rietumos gandrīz pilnībā ir monopolizēti no kreiso puses, arī nacionālkonservatīvajiem ir sava vides politikas tradīcija, kas iesniedzas jau romantisma laikmetā. Ar ko tā atšķiras no kreiso pieejas? Par to, ka egalitārisms un liberālais humānisms nav īsti apvienojams ar dabas pirmatnējumu, par cilvēcības projicēšanu uz dabu, par modernitāti, industrializāciju un racionalitāti kā dabiskā pretiniekiem un vienlaikus – jaunas pieejas dabas izpratnē no tādiem domātājiem kā Frīdrihs Nīče un

Lasīt vairāk »

38. Karš, vīrišķība un pusaudziskums. Saruna ar Viesturu Rudzīti.

Raivis Zeltīts sarunājas ar Viesturu Rudzīti – psihoterapeitu, publicistu un grāmatu autors. Sarunā apskatām Krievijas okupantu psihiloģiju Ukrainā. Lai arī arvien biežāk pie kara tiek vainota vīrišķība kā tāda, sarunā nonākam pie negaidītiem secinājumiem par pozitīvas vīrišķības un nesavaldīta pusaudziskuma pretrunu civilizācijā, kā arī konservatīvu atbildi uz problēmu – visu paaudžu vīriešu sadarbību. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

37. Jauns un konservatīvs.

Raivis Zeltīts sarunājas ar Edvartu Krustu – gados jaunu nacionālkonservatīvu aktīvistu. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »

36. Trīsdesmitgadnieku paaudze atjaunotajā Latvijā un nacionālisms.

Krišjānis Lācis sarunājas ar Valteru Zariņu un mediju cilvēku Žaklīni Zāberi-Gāgu, meklējot atbildi uz jautājumu, kāpēc daži jaunieši izaug vai paliek par nacionālistiem, bet citi aizpeld pa vienaldzības straumi. Saruna par uzaugšanu neatkarīgajā Latvijā, kopīgām pieredzēm, zeltīti vasarīgajiem deviņdesmitajiem, ģimenes un labas audzināšanas lomu, pašdarbības kolektīvu un skolu iespaidu, nesenākās vēstures personīgo pieredzi, kā arī mediju, subkultūru, stila un estētikas nozīmi mileniāļu pasaules uztveres veidošanā. Ja Tev patīk “Pārbaudes laiks”, atbalsti raidījuma veidošanu: https://www.austsaule.lv/ziedo/ Konta nr. LV42UNLA0055002049535. Pateicamies visiem atbalstītājiem! Ierakstīts studijā“Ambona”.

Lasīt vairāk »