Austošā Saule

Latviskums. Taisnīgums. Kārtība.

VDD: Prokremliskie aktīvisti “LAMPĀ” un jaunie komunisti

Valsts Drošības dienesta (VDD) 2020. gada pārskatā ir apskatīta jauna Krievijas “tautiešu” organizācija Latvijā – Krievijas diplomātiskā korpusa pārraudzītā Latvijas Jauniešu sabiedrisko organizāciju koordinācijas padome (turpmāk – LJSOKP), ko vada prokremliskais aktīvists Aleksejs Vesjolijs. “Pērn A. Vesjolija vadībā LJSOKP darbojās trīs virzienos – izglītojošu iniciatīvu īstenošanā, tīklošanās pasākumu organizēšanā un Krievijas institūciju sniegtās informācijas izplatīšanā” – tā VDD. Interesants moments ir A. Vesjolija dalība Sorosa fonda “DOTS” organizētajā sarunu festivālā “LAMPA” – “izmantojot šo platformu Kremļa politikai atbilstošu vēstījumu izplatīšanai ārpus ierastā šaurā “tautiešu” aktīvistu loka. Atbilstoši Krievijas diplomātiskā korpusa iecerēm diskusijā ar tiešsaistes platformu starpniecību uzstājās arī augsta ranga Krievijas politologs un žurnālists Fjodors Lukjanovs. Diskusijas laikā tika izplatīti Krieviju un tās lielvaras statusu slavinoši vēstījumi.”

Tāpat VDD ir novērojuši jauniešu vidē “centienus popularizēt sociālisma un komunisma ideoloģiju.” VDD uzsver, ka “salīdzinoši liela daļa no šiem jauniešiem realitātē nav saskārušies ar komunistiskās iekārtas pastrādātajiem noziegumiem. Šādas pieredzes trūkuma dēļ jaunieši mēdz nekritiski attiekties pret interneta vidē izplatīto komunisma propagandu un neizprot potenciālos riskus, aģitējot par šādas iekārtas atjaunošanu.”

Dalies:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Poļi sargā robežu

Austrumu fronte

Krievijas plaša mēroga hibrīdajām un militārajām aktivitātēm Austrumeiropā nevajadzētu pārsteigt. Ja 2008. gada Krievijas iebrukums Gruzijā nebija modinātājzvans,

Lasīt vairāk »

Apej cenzūru!

Neesi atkarīgs no sociālo tīklu starpniecības – saņem “Austošās Saules” ziņu apkārtrakstu savā e-pastā.