Zemiska vēršanās pret latviešu leģionāru pieminekli Beļģijā

Pret Beļģijas pilsētā Zedelgemā izvietoto pieminekli latviešu leģionāriem, kas pēc kara bija ieslodzīti Zedelgemas karagūstekņu nometnē, ir izvērsta nomelnojoša kampaņa. Tās mērķis ir pieminekļa nojaukšana.

Kampaņa aizsākta “pret antisemītismu” vērstā portālā forward.com. Kāds Ļevs Golinkins publicējis rakstu, kurā pauž jau tradicionālos Krievijas melus par latviešu leģionu kā “nacistu partijas militāro spārnu”, kas vainojams holokaustā. Iepriekš šis pats autors, kurš savu jaunību pavadījis PSRS okupētajā Ukrainā, uzskaitījis “nacistu pieminekļus” Latvijā. Papildus argumentācijai tiek piesaukta starptautiskā “Līga pret nomelnošanu”, kurai ir saiknes ar Krievijas “antifašistiem”. Kampaņai arī ir pieslēgušies Beļģijas kreisie politiķi, kas uzskata, ka piemineklis “kurina naidu”. Cik tipiski kreisajiem – uzbrukumu pārdēvēt par aizstāvēšanos!

Šī nav ne pirmā, ne pēdējā reize, kad Krievija informācijas operācijām izmanto savus Rietumu aktīvus. Ņemot vērā pieminekļu nojaukšanas modi, ko aizsāka cita ar čeku saistīta organizācija (“Black Lives Matter”), ir pilnībā iespējams, ka pieminekļa nojaukšana nebūs vajadzīgi nekādi oficiāli lēmumi. Atliek tikai novirzīt pūli uz demolēšanas vietu. Ko gan var gaidīt no alternatīvi apdāvinātajiem, kuriem Džordža Vašingtona, Vinstona Čerčila vai mazās nāriņas skulptūras šķiet rasistiskas? Iedziļināšanos latviešu sarežģītajā 20. gadsimta vēsturē?

Varbūt naivi, bet gaidīsim Latvijas Ārlietu ministrijas iesaisti, sargājot latviešu leģionāru godu un cieņu – pienākums, ko uzliek 1998. gada Saeimas deklarācija par latviešu leģionu!

Raivis Zeltīts

Dalies:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Ukrainas atbalsta mītiņš

Ukrainas atbalsta sapulce

“Austošās Saules” atbalsta sapulce pretī Ukrainas vēstniecībai 24. februārī pulcēja vairākus desmitus Ukrainas draugu. Sanākušos uzrunāja Ukrainas vēstnieks

Lasīt vairāk »

Apej cenzūru!

Neesi atkarīgs no sociālo tīklu starpniecības – saņem “Austošās Saules” ziņu apkārtrakstu savā e-pastā.